Home » Articles posted by admin3845

Author Archives: admin3845

Zakończenie projektów z WFOSiGW w Łodzi

W dniu 30 czerwca zakończono dwa projekty z WFOSiGW w Łodzi:  punkt dydaktyczny „Leśne zacisze”  oraz pracownia ekologiczna „Wszystko wokół zmysłów”, a tym samym został osiągnięty efekt ekologiczny. Link fotorelacji można znaleźć tutaj:

Serdecznie dziękujemy WFOSiGW w Łodzi za możliwość uczestniczenia w konkursie.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły  zakończyli rok szkolny 2020/21. Ósmoklasiści kończący edukację w podstawówce mieli specjalną uroczystość. Natomiast uczniowie pozostałych klas spotykali się kameralnie w klasach z wychowawcami. Podczas uroczystości dyrektor SP 9 Mirosław Potoniec wręczył najlepszym uczniom świadectwa, nagrody i dyplomy za szkolne osiągnięcia. (więcej…)

Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”.

Nasza szkoła już drugi rok bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Autorem i koordynatorem Projektu jest Pani Ludmiła Fabiszewska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim.  Projekt ma na celu (więcej…)

Lekcje w „Leśnym zaciszu”

Klasa 8 a wraz z panią B.Tęsiorowską wzbogaciła nasze patio „Leśne zacisze” o naturalne okazy przyrodnicze mi.in. gniazdka z jajkami, piękne okazy szyszek czy hubę drzewną. Natomiast klasa 7 c (więcej…)

Nietypowa lekcja geografii w punkcie dydaktycznym „Leśne zacisze”

Lekcje geografii z elementami meteorologii (odczytujemy wartości elementów pogody z przyrządów pomiarowych umieszczonych w klatce meteorologicznej) (więcej…)

W leśnym zaciszu kl. 1d

Klasa 1 d wybrała się dziś na lekcję na patio na powtórki przez lasy i pagórki. Powtórzyliśmy i utrwaliliśmy wiadomości z zakresu wiedzy o lesie (warstwy lasu, zwierzęta leśne). Kolorowaliśmy karty pracy w oparciu o zdobyte wiadomości i duże plansze przyrodnicze. Rozpoznawaliśmy mieszkańców lasu na podstawie odgłosów tablicy interaktywnej (dopasowywaliśmy je do określonej warstwy lasu). (więcej…)

Lekcja przyrody w klasach czwartych

W Leśnym zaciszu, które powstało w ramach konkursu WFOSIGW w Łodzi, uczniowie klas czwartych mieli lekcje dotyczące rozróżniania drzew. Mogli oni skorzystać z makiety z informacjami o drzewach jak i rozróżniać drzewa zasadzone w kąciku roślin. (więcej…)

Dzień Dziecka w klasie 1a i 2 a

Wspaniałe zabawy, a dla ochłody były lody. (więcej…)

Eksperymenty z suchym lodem – Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka klasy 1b, 1 c, 1 d, 2 b, 2 c, 3 a i 3 c brały udział w warsztatach przygotowanych przez Atom i poznały właściwości suchego lodu. Eksperymenty dostarczyły dzieciom (więcej…)

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to szczególny czas, wyjątkowy, dziś każda klasa spędziła go ze swoim wychowawcą i był to niezwykły, miły czas. Bądźmy dziećmi jak najdłużej, niech w naszych sercach trwa dziecięca radość, ufność, dobroć. Dzieci – kochamy Was!