Home » Aktualności

Category Archives: Aktualności

Klasowe wigilie- 2021

Zanim zasiądziemy przed komputerami do zdalnego nauczania, w piątek – 16 grudnia – w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie, opłatkowe spotkania, dzielenie się prezentami, (więcej…)

Jasełka- 2021

Zapraszamy do obejrzenia Jasełek szkolnych, odegranych w tym roku bez widowni. Ze względu na epidemię covid-19 nagranie z przedstawienia można zobaczyć na filmie. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do oglądania. Pozdrawiamy i życzymy zdrowych, Wesołych Świąt!!!

 

Uczniowie teatralni,

kółko muzyczne

oraz Pani Magda Pietrzak i Anna Cieślak.

 

 

Zdjęcia:

Warsztaty dla klas 1-3 „Świąteczne eksperymentowanie „

W dniach 6 i 7 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dla klas 1-3 „Świąteczne eksperymentowanie” przygotowane przez firmę Atom. (więcej…)

Mikołajki 2021

6 grudnia obchodziliśmy w szkole Mikołajki – ubrani na czerwono, w czapkach świątecznych czekaliśmy na gościa i ….. nie zawiedliśmy się – Mikołaj z gronem swych pomocnic zawitał do każdej z klas, częstując nas słodyczami! To był słodko – radosny dzień:) (więcej…)

Zawiadomienie o śmierci naszej kochanej nauczycielki pani Agnieszki Kacały

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 4 grudnia zmarła Pani Agnieszka Kacała, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 9. Wspaniały człowiek, cudowna koleżanka, niezastąpiony nauczyciel, wychowawca.

Pani Agnieszka Kacała rozpoczęła pracę we wrześniu 1992 roku w „Dziewiątce” na stanowisku nauczyciela języka polskiego. Była oddana swojej pracy, z ogromnym staraniem prowadziła zajęcia dla kolejnych roczników uczniów szkoły. Wielu absolwentów zawdzięcza jej swoje sukcesy w konkursach, olimpiadach, dzięki jej zapałowi jej uczniowie mówią poprawnie po polsku. Wszyscy zaś wspominają ją jako sprawiedliwego, ciepłego i oddanego dzieciom nauczyciela. (więcej…)

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych; w naszej szkole ma to swoje prawdziwe znaczenie, integracją z każdym – innym – żyjemy na co dzień, ale w ten piątek ubraliśmy się właśnie na żółto, dyskutowaliśmy na ten temat, zrobiliśmy klasowe, tematyczne gazetki.

(więcej…)

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”.

Listopad jest miesiącem, w którym między innymi pamiętamy o Bohaterach, dzięki którym Polska jest wolnym, niepodległym krajem. Klasa 2c bierze  udział w  akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówki, kartki, laurki z życzeniami bądź listu. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę Powstania Warszawskiego (więcej…)

Realizacja Budżetu Obywatelskiego 2020

W tym tygodniu realizowaliśmy drugą część Budżetu Obywatelskiego 2020

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji – razem zmieniajmy świat.

Dzień Tolerancji zachęca do refleksji nad własną postawą wobec drugiego człowieka, dlatego szczególnie ważne są wszystkie działania kierowane do dzieci. Sprzyja to bowiem kształtowaniu właściwych postaw, które przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju młodych ludzi. (więcej…)

Konkurs literacki

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie literackim – wiersz o dowolnej formie i tematyce – prace napisane komputerowo, opisane imieniem, nazwiskiem, klasą – przyjmuje p. M. Kardecki – termin oddania wierszy upływa 15 grudnia br.

Święto drzewa 2021

Dnia 10 października na całym świecie obchodzone jest Święto Drzewa. Jest to czas do zastanowienia się czy warto wycinać drzewa i je niszczyć? Drzewa dają tlen, przeciwdziałają zmianom klimatu, są ważne dla ochrony różnorodności biologicznej oraz życia miliardów ludzi i zwierząt na Ziemi. Są częścią naszego dziedzictwa narodowego, dlatego powinniśmy je chronić dla przyszłych pokoleń. Zatem jeśli nie jest Ci obojętny los drzew, pomóż nam je sadzić, chronić i opiekować się nimi.

(więcej…)