Home » Aktualności » Cybernauci

Cybernauci

Od lutego nasza szkoła bierze udział w programie rządowym „Cybernauci”, dzięki, któremu odbyła się pedagogizacja uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W związku z tym nauczyciele postanowili zgłębić temat i  kontynuować działania związane z cyberprzemocą w szkole, jak i poza nią. Jednym z takich wydarzeń było spotkanie z Rzecznikiem Prasowym, panem Robertem Latusem oraz panem Rafałem Mrozikiem, którzy udzielili informacji na temat przestępstw internetowych popełnianych przez osoby nieletnie w naszym rejonie. W związku z tym w szkole odbyła się konferencja prasowa, której efekty można było oglądać w TVP3 oraz niebawem w Telewizji Centrum. Wzmianka prasowa pojawiła się także, na portalu internetowym Ezduńska.

Oprócz tego uczniowie klas V i VI  przygotowali broszurę informacyjną na temat zapobiegania cyberprzemocy oraz uchronienia się przed niepożądanymi działaniami innych osób w cyberświecie.

W piątek w szkole odbyło się przedstawienie poświęcone tematyce uzależnienia od portali społecznościowych. W sztukę zaangażowali się uczniowie klasy V b oraz nauczyciele-rodzice- pani Aleksandra Kardecka oraz pan Marcin Nawrocki. Uczniowie oraz nauczyciele pragnęli pokazać, że korzystanie z Internetu daje wiele możliwości, ale niesie również  za sobą zagrożenia i jednocześnie konsekwencje.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w naszych wydarzeniach za zaangażowanie i pomoc w realizacji.