Home » Aktualności » MIKOŁAJKI NA WESOŁO

MIKOŁAJKI NA WESOŁO

Po raz pierwszy 6 grudnia odbyły się w naszej szkole matematyczne Mikołajki. Rozpoczęliśmy zabawę od BINGO matematycznego, a skończyliśmy kręcąc bączkiem matematycznym. Radości i emocji było co niemiara. Odwiedził nas również Mikołaj i obdarował mnóstwem słodyczy.

Wyniki Bingo dla klas IV – VIII i Gimnazjum

I miejsce – klasa V c

II miejsce – klasa VI b

III miejsce – klasa VII a

XIII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski
w Kręceniu Baczkiem Matematycznym PIRUET

Mistrzostwa w Kręceniu Bączkiem Matematycznym odbywają się co roku – 6 grudnia w Dniu Świętego Mikołaja. Zawody rozgrywane są na terenie całej Polski w placówkach edukacyjnych, które zgłosiły chęć uczestnictwa i otrzymały status Organizatora Lokalnego.

Uczestnicy Mistrzostw kręcą bączkiem matematycznym „PIRUET” i starają się nałożyć jak najwięcej pierścieni. Zawody rozgrywane są w 10 kategoriach.

Celem zawodów jest:

• Uatrakcyjnienie imprez organizowanych w dniu Świętego Mikołaja.
  • Doskonalenie u dzieci sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • Propagowanie zabawowych form nauczania-uczenia się, rozwijających umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania oraz porównywania liczebności zbiorów.

Rekord naszej szkoły to 23 nałożone pierścienie.