Home » Aktualności » Pieczenie świątecznych pierniczków

Pieczenie świątecznych pierniczków

Pieczenie świątecznych pierniczków

Zajęcia w sali kuchennej

Nie ma prawdziwych świąt bez zapachu pieczonego ciasta…więc nasi uczniowie postanowili upiec pyszne pierniczki. W poniedziałek 10 grudnia od samego rana dzieci zabrały się do pracy. Każdy po kolei, zgodnie z przepisem dodawał potrzebne składniki a następnie wyrabiał ręcznie piernikowe ciasto. Na stolnicy pojawiły się foremki a kiedy ciasto miało już odpowiednią konsystencję można było przystąpić do wykrawania przeróżnych figurek. Nie zabrakło tam choinki, renifera, gwiazdek i innych świątecznych akcentów. Każda porcja miała swoje 10 minut w piekarniku, który pracował na pełnych obrotach, żeby wszystkie pierniczki były pięknie wypieczone. Najwięcej radości sprawiało jednak dekorowanie ich płynnym, kolorowym lukrem. Powstały małe dzieła, które niestety nie gościły na naszym stole zbyt długo ze względu na swój apetyczny wygląd i kuszący zapach. Dopełnieniem tego przyjemnego poranka było pyszne kakao, które każdy z apetytem wypił.

Zapach tych świątecznych zajęć roznosił się po całej szkole poprawiając humor każdemu uczniowi i nauczycielowi.