Home » Aktualności » Spotkanie z ilustratorką książek panią Marianną Oklejak

Spotkanie z ilustratorką książek panią Marianną Oklejak

8 maja uczniowie naszej szkoły z klasy V c i IV d, wzięli udział w warsztatach ilustratorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Zduńskiej Woli. Zajęcia poprowadziła pani Marianna Oklejak, autorka książek, plakatów, okładek płyt, graficzka i ilustratorka popularnej serii książek dla dzieci pt. “Basia”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień Polskiej Sekcji IBBY. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się co to jest folklor i tradycje z nim związane; jak wyglądają wycinanki z różnych regionów Polski i jak za ich  pomocą opowiadać ciekawe historie. Dzieci tworzyły własne prace graficzne, którymi później pochwaliły się na szkolnej wystawie. Zajęcia zakończyły się pamiątkową fotografią.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i środków budżetowych Urzędu Miasta w Zduńskiej Woli.

Po spotkaniu uczniowie zwiedzili wystawę pt. “Fotografując zmysłami. Zdjęcia z ciemności” autorstwa osób niewidomych i słabowidzących w wypożyczalni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Autorzy prac dzięki zmysłom słuchu i dotyku robiąc zdjęcia starali się pokazać piękno otaczającej ich przyrody.