Home » Aktualności » Spotkanie z pisarzem Jakubem Skworzem autorem książek dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z pisarzem Jakubem Skworzem autorem książek dla dzieci i młodzieży

24 września uczniowie naszej szkoły z klsy VI a i VI c wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Jakubem Skworzem, zorganizowanym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli. Jakub Skworz jest autorem książek dla dzieci i młodzieży takich jak: „Męskie rozmowy nastolatka”, serii książek o Księżniczce Adeli i książki „Prawie bajki”.

Na spotkaniu autor przedstawił młodzieży swoją książkę „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz”, pierwszą z serii powieści o wielkich Polakach, opartych na faktach i w fascynujący sposób przedstawiających losy ważnych dla historii Polski ludzi. Opowiedział o życiu Adama Mickiewicza, jego awanturniczej młodości, świecie w którym dorastał pełnym przygód, pojedynków i podróży. Przeczytał fragment książki i przedstawił prezentację o przygodach tytułowego bohatera. Spotkanie pokazało uczestnikom, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież staje przed takimi samymi lub podobnymi wyzwaniami. Uczniowie otrzymali od autora zakładki do książek i autograf.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach zadania „Moja książka, moja przygoda”, jakie dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu promocji Kultury i Urzędu Miasta Zduńska Wola.