Home » Aktualności » Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Łodzi

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Łodzi

Marta Jurzyk i Dawid Jankowski z klasy 8a zostali w ubiegłym roku szkolnym laureatami I miejsca (ex aequo) w wojewódzkim konkursie „Kultury starożytne- kolebką zjednoczone Europy”. Oprócz nagród w postaci dyplomów i nagród finansowych, czekały ich jeszcze kolejne nagrody w bieżącym roku szkolnym. 14 września zostali zaproszeni do Muzeum Archeologicznego w Łodzi na zwiedzanie stałych i czasowych ekspozycji i przede wszystkim na wykład pt. „Ostatnie dni Pompei”. Niezwykle ciekawa prezentacja przybliżyła okoliczności zniszczenia miasta, ale także pozwoliła poznać życie codzienne jego mieszkańców, a także współczesne badania archeologiczne. Na wycieczkę laureaci mogli zabrać swoich znajomych, uczniów z klasy 8a i 8b. 28 września odbędzie się jeszcze wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie, w całości finansowana przez organizatora konkursu- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.