Home » Aktualności » Jasełka: CZŁOWIEK XXI WIEKU

Jasełka: CZŁOWIEK XXI WIEKU

W piątek, 20 grudnia 2019 r., odbyła się prezentacja Jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Tym razem na scenie wystąpiły dzieci z grupy przedszkolnej, ale także reprezentanci klas od I do VIII. Przedstawienie „Człowiek XXI wieku”, miało na celu zwrócenie uwagi widzów na to, czym dla człowieka współczesnego jest Boże Narodzenie. Jasełka opowiadały o tym, jak człowiek XXI wieku przeżywa przyjście Jezusa, jak otwiera się na Jego obecność w drugim człowieku. Treść przedstawienia zachęcała obecnych do odłożenia telefonów, FB itp. przyjemności multimedialnych na rzecz bycia z drugim człowiekiem w realu, na rzecz prawdziwego bycia z drugim człowiekiem w ten czas Świąt Bożego Narodzenia. Jak się okazuje, jest to jeden z warunków, by człowiek XXI mógł prawdziwie przeżyć narodziny Boga w swoim sercu, w swojej rodzinie. Sceneria Jasełek przenosiła widza od stajenki w Betlejem, a więc do tego historycznego wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz do współczesności, do naszej codzienności. Spotkanie społeczności szkoły na sali gimnastycznej tego dnia pomogło zjednoczyć obecnych na wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy wszystkim dzieciom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Jasełek.