Home » Aktualności » „Północ w szkole”

„Północ w szkole”

W piątkowy wieczór 7 lutego 2020r. Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi była najgłośniejszą i najbardziej wesołą szkołą w mieście. O godzinie 18 rozpoczęła się „Północ w szkole”, w której uczestniczyło 115uczniów i 23 nauczycieli. Hasłem przewodnim stał się „Kosmos”, bowiem właśnie w ten weekend miała miejsce jedna z największych w tym roku pełni Księżyca.

Nocna zabawa rozpoczęła się na świetlicy szkolnej, gdzie przedstawiono „rozkład podróży podniebnych”, nastąpił podział na grupy i przydział opiekunów. Pierwszym etapem był konkurs „Najpiękniejsza rakieta”. Wszystkie dzieci udały się do klas i pod czujnym okiem nauczycieli budowały z kartonów i surowców wtórnych modele rakiet kosmicznych. Pomysły były przeróżne, wszyscy twórczo podeszli do zadania, pojazdy były kolorowe i naprawdę duże. Nie zabrakło też postaci kosmitów. Dało się zauważyć integrację grup i radość, jaką sprawiła dzieciom wspólna praca.

W międzyczasie, dzięki odpowiedniej aurze, można było obserwować przez teleskop pełnię Księżyca i inne ciała niebieskie, które tej nocy były znakomicie widoczne. Dla spragnionych wiedzy został przygotowany quiz oraz pokaz filmowy o naszej galaktyce. Każdy kto miał ochotę popluskać się w wodzie mógł skorzystać ze szkolnej pływalni. Głodne brzuchy zapełniły się pizzą i pyszną herbatką.

Zabawa zakończyła się rozstrzygnięciem konkursu. Jury doceniło pracę każdej grupy słodkimi przekąskami a wyróżnione zostały 4 zespoły. Głównymi nagrodami były zaproszenia na pizzę dla całej klasy. Tradycyjnie dla wytrwałych odbyła się dyskoteka a o północy uczestników zaczęli odbierać rodzice. Zabawa była wyśmienita i na pewno każdemu dziecku zostanie na długo w pamięci.