Home » Aktualności » Realizacja projektów „Nasze ekologiczne pracownie” oraz „Ekopracownia pod chmurką”

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dotację na zrealizowanie dwóch zadań w ramach konkursu pn. „Nasze ekologiczne pracownie”

Pierwsza dotacja w kwocie  44.034,00 zł dotyczy utworzenia pracowni edukacyjnej  pn. „Wszystko wokół zmysłów – pracownia dla najmłodszych ekologów” przy Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli

Nowa pracownia dla młodszych uczniów będzie ogromną innowacją w naszej szkole, a tym bardziej, że będzie to sala przyrodnicza, która pobudzi zmysły i wyobraźnię dzieci do poznawania środowiska. Nowa pracownia powstanie właściwie od podstaw. Powstaną nowe meble, zostanie wymieniona instalacja elektryczna, zostaną zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny

Walorów estetycznych dopełni roślinność kwiatów doniczkowych.

Nowa ekologiczna pracownia ma być miejscem, gdzie każdy uczeń poczuje się dobrze i będzie miał wpływ na innowacyjne działania, pobudzi swoje zmysły w poznawaniu otaczającego go świata natury. Poprzez różnorodny dobór pomocy ekologicznych, gier, zabaw i stworzenie strefy relaksu zmotywujemy uczniów do ochrony naszej planety i dbania o czystość naszego otoczenia.

Już zaczęliśmy prace

Druga dotacja  z WFOŚiGW w Łodzi dotyczy realizacji naszej  „Ekopracowni pod chmurką” pn. „Leśne zacisze” otrzymaliśmy dotację  w kwocie 48.826,00 zł

Cel

Planowane zagospodarowanie terenu, który do tej pory był tylko betonowym i nieciekawym miejscem w środku szkoły, będzie innowacją w naszej placówce. Projekt pod nazwą „Leśne zacisze” przewiduje zaaranżowanie punktu   dydaktycznego poprzez zakup roślin, tablic i pomocy dydaktycznych,  a także poprzez stworzenie zadaszonego miejsca z ławkami do przeprowadzania lekcji edukacji wczesnoszkolnej, przyrody, biologii, geografii oraz lekcji wychowawczych na świeżym powietrzu. Dodatkowo miejsce to będzie można wykorzystać do realizacji zajęć rewalidacji, zajęć socjoterapeutycznych i treningu umiejętności społecznych. Spotykać się tam będzie mogła również grupa wsparcia rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Uczniowie w nowym ogrodzie będą mieli możliwość prowadzenia obserwacji, poszerzenia wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii, przyrody, ochrony środowiska. Będą mogli przeprowadzać eksperymenty i ćwiczenia z wykorzystaniem punktu badawczego i naturalnego ekosystemu. Lekcje w terenie, bezpośredni kontakt uczniów z naturą będzie miał pozytywny wpływ na kształtowanie postaw proekologicznych już w wieku szkolnym, ponadto będzie korzystnie oddziaływał na dzieci z deficytami i zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością.