Home » Aktualności » Dzień Patrona – św. Jana Pawła II

Dzień Patrona – św. Jana Pawła II

ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA – ŚWIĘTO SZKOŁY – DZIEŃ PATRONA 2020

Święto szkoły rozpoczęło się 09.10,  o godz. 10.00. Wszyscy uczniowie  usłyszeli ulubioną pieśń papieża Jana Pawła II, którą zagrał na trąbce kolega Wiktor Witaszczyk z 8c.  Melodia „ Barki” w naszej szkole to symbol i znak, że pamiętamy o swoim Patronie… Pod Jego pamiątkową płytą  wybrzmiały wiersze i piosenka przygotowane przez klasę 2 c. W  swoich klasach uczniowie odśpiewali „ Barkę” i wzięli udział w lekcjach papieskich. Delegacja Samorządu Uczniowskiego z opiekunem złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod miejskim pomnikiem  papieża Jana Pawła II. W ten sposób  uczciliśmy pamięć Patrona.

Pan dyrektor Mirosław Potoniec  skierował do dzieci  ciepłe słowa upamiętniające to wydarzenie. Choć zupełnie inaczej, niż tradycyjnie obchodziliśmy tegoroczne święto szkoły, to…  Dobrze, że jesteśmy znowu razem i , że mamy takiego wspaniałego, świętego Patrona!