Home » Aktualności » Zawiadomienie o śmierci naszej kochanej nauczycielki pani Agnieszki Kacały

Zawiadomienie o śmierci naszej kochanej nauczycielki pani Agnieszki Kacały

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 4 grudnia zmarła Pani Agnieszka Kacała, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 9. Wspaniały człowiek, cudowna koleżanka, niezastąpiony nauczyciel, wychowawca.

Pani Agnieszka Kacała rozpoczęła pracę we wrześniu 1992 roku w „Dziewiątce” na stanowisku nauczyciela języka polskiego. Była oddana swojej pracy, z ogromnym staraniem prowadziła zajęcia dla kolejnych roczników uczniów szkoły. Wielu absolwentów zawdzięcza jej swoje sukcesy w konkursach, olimpiadach, dzięki jej zapałowi jej uczniowie mówią poprawnie po polsku. Wszyscy zaś wspominają ją jako sprawiedliwego, ciepłego i oddanego dzieciom nauczyciela. Agnieszka po reformie systemu edukacji pracowała w Publicznym Gimnazjum nr 4, po kilku latach wróciła do dziewiątki, by rozpocząć pracę na stanowisku nauczyciela wspomagającego. Ten okres jej pracy to czas niezwykle owocny. Nie ma tu wielkich osiągnięć, wygranych olimpiad. Jest tu praca z dziećmi potrzebującymi szczególnej opieki. Praca bez fajerwerków, bez spektakularnych zwycięstw, praca, gdzie sukces wychowanka mierzony jest małymi kroczkami, gdzie podstawowe umiejętności trzeba zdobywać żmudną, długo trwającą pracą. Tu Agnieszka z jej ogromnym i gorącym sercem okazała się mistrzynią. Każdy jej podopieczny czuł się ważny i zaopiekowany. Każdy potrafił pod jej kierunkiem osiągnąć rzeczy wydające się nie do zdobycia. Każdy dostał dzieciństwo i młodość w szkole, którą zawsze będzie wspominał.

My też Agnieszko nie zapomnimy Cię nigdy. Zawsze będziemy pamiętać twój uśmiech, ciepłe spojrzenie, chęć pomocy każdemu, kto tego potrzebował. Będziemy Cię wspominać jako wspaniałą koleżankę, doskonałego współpracownika. Osobę, która nie walczyła o to, by błyszczeć, ale dzięki swemu oddaniu, poświęceniu – błyszczała.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy

i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

w Zduńskiej Woli