Home » Aktualności » Realizacja zadania w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie”.

Realizacja zadania w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie”.

W Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli rozpoczęliśmy realizację zadania  w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie”.

Dotacja w kwocie 37 187 zł dotyczy utworzenia pracowni edukacyjnej „Eko Świat- podróż przez cztery pory roku” pracowni dla najmłodszych przyrodników -ekologów przy Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II  w Zduńskiej Woli.

Wartość ogólna przedsięwzięcia – 42 037 zł

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi – 37 187 zł

Wkład własny Urząd Miasta Zduńska Wola – 4 850 zł

Pracownia geograficzna, która powstanie od podstaw i zostanie wyposażona

w innowacyjne środki dydaktyczne, pobudzi aktywność i wyobraźnię najmłodszych uczniów oraz zachęci do poznawania otaczającego świata. Dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym zaplanowany program pod hasłem „Sięgniemy wyżej gwiazd i prześcigniemy czas”, który ma być realizowany w tej klasie wzbogaci wiedzę uczniów o naszej planecie oraz zjawisk na niej zachodzących, takich jak burze, zachmurzenie, ruchy płyt tektonicznych

i wybuchy wulkanów. Ekran multimedialny, ciekawe oprogramowania, a także kolorowe plansze, pokazujące schemat, budowę lub skutki poszczególnych zjawisk, filmy, animacje i prezentacje zdjęć, obrazujące różnorodne krajobrazy Polski a przede wszystkim poznanie folkloru, krajobrazu, położenia, ukształtowania terenu, fauny i flory bliższego otoczenia, czyli naszego regionu i całego województwa łódzkiego, jak też całego świata.

Nowe meble i dostosowany kącik do pracy indywidualnej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, który ma powstać, zapewnią dzieciom łatwy dostęp do zgromadzonych eksponatów, modeli, map, plansz, gier i pomocy dydaktycznych. Wizualizacja na jednej ze ścian w postaci planszy pokazująca kosmos i układ słoneczny pozwoli pomarzyć o międzygalaktycznych podróżach. Niesamowite planety, układy, gwiazdy – zamienią zwyczajną ścianę w planetarium. Plansza  przedstawiająca kosmos zachwyci zarówno małego amatora astronautyki, jaki i dorosłych podziwiających niezwykłość nieba. Mgławice, skrzące się galaktyki i księżycowe krajobrazy przedstawione na planszy stworzą tajemniczy, intrygujący nastrój.

Realizując program „ Sięgniemy wyżej gwiazd i prześcigniemy czas ” poprzez różnorodny dobór pomocy, gier, zabaw oraz strefy relaksu zmotywujemy uczniów do ochrony naszej planety, dbania o czystość i ekologię naszego otoczenia zarówno w klasie, szkole, domu jak i bliższej okolicy.