Home » Articles posted by admin3845

Author Archives: admin3845

WYSTAWA: Patron Naszej Szkoły

WYSTAWA:

Patron Naszej Szkoły – Karol Wojtyła (1920 – 2005 )

– Jan Paweł II  ( 1978 – 2005)

Na jeden tydzień sala nr 01 w naszej szkole stała się miejscem prezentacji wystawy towarzyszącej tegorocznym Obchodom Dnia Patrona  – papieża Jana Pawła II, zorganizowanym z okazji osiemnastej rocznicy nadania szkole imienia tego ponadczasowego autorytetu. Odwiedzają ją uczniowie  kolejnych klas ze swoimi wychowawcami, a także rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odbierający swoje pociechy.  Wśród dziesiątków wydawnictw – książek, albumów,  fotografii czy płyt znajdują się też prace uczniów wykonane na zajęciach rewalidacji pokazujące Jego myśli kierowane do dzieci oraz ukazujące kierunki pielgrzymek po świecie Papieża – Polaka. Prezentują  np. słowo papież w wielu językach. (więcej…)

08.10.2021 -ŚWIĘTO SZKOŁY

Październikową tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Patrona- papieża  Jana Pawła II . To już 18 rocznica nadania szkole  imienia tego wielkiego Polaka.  W tym roku świętujemy 8 października. Na korytarzach pojawiły się już  prace plastyczne dzieci  młodszych i starszych. Przed klasami widnieją  kolorowe gazetki papieskie. Odbędą się konkursy wiedzy o Janie Pawle II dla klas trzecich oraz tematyczny konkurs słowotwórczy. (więcej…)

Niezapominajka – Impreza realizowana z Budżetu Obywatelskiego 2020 Miasta Zduńska Wola

Dzień Niezapominajki jest szczególnie ważny dla integracji. Impreza bezpośrednio wspiera inicjatywy, które sprzyjają lokalnej społeczności w budowaniu, otwartej, pełnej tolerancji atmosfery. (więcej…)

Sukcesy sportowe naszych uczniów na Mistrzostwach Powiatu

Dnia 30 września nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej atletyce organizowanych przez M.U.K.S. PARK w Zduńskiej Woli. Nasi uczniowie startowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, zajmując czołowe miejsca. W biegu na dystansie 100m w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 13,6s zwyciężył Gabriel Kołodziejczyk. (więcej…)

Dzień Chłopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Były słodkie upominki, humor, życzenia, prezenty, klasowe imprezy, każdy chłopak poczuł się niezwykle i odkrył w sobie cudną Moc Męskiego Uroku i Piękna:) Koleżankom, uczennicom dziękujemy za ten cudowny dzień, zrewanżujemy się w marcu!

Zaczęliśmy głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego

Zaczęliśmy głosować. Zachęcamy i prosimy o pomoc zarówno uczniów jak i rodziców

Drodzy rodzice pomóżcie nam w głosowaniu na Budżet Obywatelski Miasta Zduńska Wola

Drodzy Rodzice!

W naszej szkole co roku realizowane są zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola.

W tym roku również stanęliśmy przed taką możliwością.

Proponujemy:

1. INWESTYCJE:

OTWARTA STREFA AKTYWNOŚCI UMYSŁOWEJ – GRY PLENEROWE

(stały teren do gier zespołowych – teren przed SP9)

1. WYDARZENIE:

KROK PO KROKU – INTEGRACJA SPOŁECZNA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

(impreza plenerowa dla dzieci)

Dzięki Państwa głosom mamy szansę na zrealizowanie dwóch inicjatyw dla dzieci,  z których będą mogli bezpłatnie korzystać.

Głosowanie rozpocznie się 13 września 2021 roku i trwać będzie do 30 września 2021 roku. W tym roku nowością będzie głosowanie elektroniczne, do którego wszystkich zachęcamy! Pozostaliśmy także przy klasycznym sposobie głosowania -na formularzu papierowym.

Mieszkaniec może oddać maksymalnie 2 głosy, 1 głos w kategorii inwestycje lokalne i 1 głos w kategorii wydarzenia, wskazując tym samym maksymalnie dwa wybrane przez siebie projekty. (więcej…)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1 WRZEŚNIA 2021 r.

KLASY – 1B, 3A, 3B, 2B, 2C – godz. 9.00

KLASY – 1A, 2A, 3C, 2D – godz. 10.00

KLASY – IV – VI – godz. 9.00

KLASY – VII – VIII – godz. 10.00

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w formie spotkań z wychowawcą w sali lekcyjnej.

Zakończenie projektów z WFOSiGW w Łodzi

W dniu 30 czerwca zakończono dwa projekty z WFOSiGW w Łodzi:  punkt dydaktyczny „Leśne zacisze”  oraz pracownia ekologiczna „Wszystko wokół zmysłów”, a tym samym został osiągnięty efekt ekologiczny. Link fotorelacji można znaleźć tutaj:

Serdecznie dziękujemy WFOSiGW w Łodzi za możliwość uczestniczenia w konkursie.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły  zakończyli rok szkolny 2020/21. Ósmoklasiści kończący edukację w podstawówce mieli specjalną uroczystość. Natomiast uczniowie pozostałych klas spotykali się kameralnie w klasach z wychowawcami. Podczas uroczystości dyrektor SP 9 Mirosław Potoniec wręczył najlepszym uczniom świadectwa, nagrody i dyplomy za szkolne osiągnięcia. (więcej…)