Home » Aktualności » 08.10.2021 -ŚWIĘTO SZKOŁY

08.10.2021 -ŚWIĘTO SZKOŁY

Październikową tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Patrona- papieża  Jana Pawła II . To już 18 rocznica nadania szkole  imienia tego wielkiego Polaka.  W tym roku świętujemy 8 października. Na korytarzach pojawiły się już  prace plastyczne dzieci  młodszych i starszych. Przed klasami widnieją  kolorowe gazetki papieskie. Odbędą się konkursy wiedzy o Janie Pawle II dla klas trzecich oraz tematyczny konkurs słowotwórczy. Lekcje papieskie przybliżają postać i działalność naszego patrona. Szkolny Caritas z fundacją „Serce do serca” prowadzi kolejną już zbiórkę charytatywną na budowę szkoły im. Jana Pawła II w Ugandzie. Wspólnie wysłuchamy ulubioną pieśń papieską  „ Barka”, humn integracyjny szkoły oraz promocyjną „piosenkę pozytywną 2021” – „Zapamiętaj” . Złożymy kwiaty i znicze w miejscach pamięci patrona w szkole i w mieście.