Home » Aktualności » Wycieczka do parku z okazji Święta Drzewa

Wycieczka do parku z okazji Święta Drzewa

Z okazji Święta Drzewa klasy II d i III a  wybrały się na wycieczkę do Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli założonego przez Stefana Prawdzic Złotnickiego.

Podczas spaceru oglądaliśmy różne drzewa, nazywaliśmy je, a potem próbowaliśmy odgadywać ich nazwy. Szybko zapamiętaliśmy nazwy większości występujących u nas drzew. Okazało się jednak, że rozpoznanie drzewa na dworze, a rozpoznanie drzewa po jego liściach, po ich kształcie to już zupełnie coś innego. Dlatego stworzyliśmy wspólnie zielnik z liśćmi drzew i uczyliśmy się je rozpoznawać, także przy pomocy szablonów i kart pracy segregowaliśmy je według rodzaju. A potem podczas wielu innych zajęć zgłębialiśmy temat , rozmawialiśmy na temat ochrony drzew, pomników przyrody w Polsce i Parkach Narodowych. Oczywiście była to kreatywna zabawa, przy której nauka to czysta przyjemność.

W naszym parku rośnie ponad 300-letni wiąz polny, który jest pomnikiem  przyrody ma wysokość 20 m, a obwód 590 cm. Jest to najstarsze drzewo w mieście i jeden z najbardziej majestatycznych okazów tego gatunku. Legenda głosi, że siedział pod nim sam Bonaparte.