Home » Aktualności » Święto drzewa 2021

Święto drzewa 2021

Dnia 10 października na całym świecie obchodzone jest Święto Drzewa. Jest to czas do zastanowienia się czy warto wycinać drzewa i je niszczyć? Drzewa dają tlen, przeciwdziałają zmianom klimatu, są ważne dla ochrony różnorodności biologicznej oraz życia miliardów ludzi i zwierząt na Ziemi. Są częścią naszego dziedzictwa narodowego, dlatego powinniśmy je chronić dla przyszłych pokoleń. Zatem jeśli nie jest Ci obojętny los drzew, pomóż nam je sadzić, chronić i opiekować się nimi.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Drzewa ze względu na epidemię koronawirusa obchody tego święta zmuszone zostałyśmy trochę zmienić. Każdy w tym dniu powinien posadzić drzewo i cieszyć się obcowaniem z przyrodą. Dzieci młodsze  z klas I – III wraz z nauczycielkami zamiast sadzić prawdziwe drzewa, wykonały prace plastyczne pt.: „Ekologiczny las i park ”. Każda z klas miała za zadanie wykonać drzewa z wykorzystaniem materiałów z recyklingu oraz liści zebranych podczas spaceru w ogrodzie szkolnym i parku. Wykonano również drzewa genealogiczne. Wszystkie prace okazały się piękne. Dziękujemy za zaangażowanie w te wyjątkowe obchody Święta Drzewa, które realizujemy w ramach WFOŚiGW w Łodzi.