Home » Aktualności » Rocznica nadania szkole imienia Papieża Jana Pawła II

Rocznica nadania szkole imienia Papieża Jana Pawła II

W szkolnym kalendarzu DZIEŃ 10 – tego października to data szczególna, bowiem corocznie o tej porze obchodzimy rocznicę nadania szkole imienia Papieża Jana Pawła II – świętego naszych czasów. W tym roku  już 19 rocznica tego wydarzenia! O Patronie dowiadujemy się na specjalnych papieskich lekcjach. Jaki był jako dziecko, młodzieniec, dorosły, kapłan, profesor, papież – Ojciec wiernych Kościoła Katolickiego na całym świecie. Z początkiem października Szkoła przybiera odświętny wygląd, pojawiają się  gazetki i wystawy  papieskie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły tradycyjnie  podejmują próby przedstawienia  postaci Patrona w pracach plastycznych, które możemy podziwiać na korytarzach, słuchają lektury książki o dzieciństwie Karola Wojtyły, przyszłego Ojca Świętego.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie myśli twórczej na temat : „Co chciałbym powiedzieć Patronowi mojej szkoły – Janowi Pawłowi II”. Wyróżnieni uczniowie wezmą udział w wycieczce śladami świętego Maksymiliana Kolbe po naszym mieście. Konkurs realizowany był w ramach Szkolnej Akademii Czasu Wolnego Myśli Twórczej i Skutecznego Działania, która zaprosiła wszystkich  do zwiedzania przygotowanej  wystawy papieskiej.

Naśladując „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w wymiarze lokalnym, cała społeczność uczniowska razem z fundacją „Serce do Serca”, włącza się w charytatywną  zbiórkę symbolicznej złotówki na budowę szkoły imienniczki w afrykańskiej Ugandzie.  Akcję prowadzi Szkolne Koło „ Caritas”. W ubiegłym roku  do tego dzieła dołożyła się także Grupa Kolędników Misyjnych złożona z uczniów klas I i II  naszej szkoły , która podczas wystawiania Jasełek w kościele parafialnym zebrała 345zł. W sumie osiągnęliśmy rekordową  kwotę 770 zł.

Papież – nasz Patron – przez całe swoje długie posługiwanie pokazywał jak otwierać drzwi Chrystusowi, aby dostrzec, docenić, uszanować drugiego człowieka. Mówił do dzieci i młodzieży: ,,Wy jesteście przyszłością tego  świata! Wy jesteście moją nadzieją!” – postarajmy się nie zawieść Jego zaufania!